Martyna Krawczyńska z kolejnym Rekordem Polski

Tegoroczna absolwentka Liceum Mistrzostwa Sportowego przy Akademii Łomżyńskiej Martyna Krawczyńska (KS PREFBET-SONAROL) podczas memoriału im. Zbigniewa Ludwichowskiego w Olsztynie ustanowiła swój 4-ty Rekord Polski. Nasza utytułowana biegaczka tym razem bardzo nieoczekiwanie poprawiła najlepszy wynik w kategorii U20 uzyskując na dystansie 500 metrów 1:12,92sek. Poprzedni rekord (1:13,30 sek.) od 11-tu lat należał do Pauliny Mamrot (BKL Bełchatów) i był ustanowiony 3 maja 2012 roku w Sosnowcu. Co ciekawe w tym samym biegu zwyciężyła aktualna V-ce Mistrzyni Świata na 400 metrów Natalia Kaczmarek, która wynikiem 1:07,18 sek. ustanowiła nieoficjalny rekord naszego kraju w kategorii seniorek a nasza biegaczka uplasowała się na 3-ciej pozycji. Wyczyn zawodniczki trenera Andrzeja Korytkowskiego jest tym większy, że Martyna 45 minut wcześniej biegała na 800 metrów, gdzie z nowym rekordem życiowym (2:06,60 sek.) zajęła 5-tą lokatę. Jak mówi trener Korytkowski celem w tych zawodów był atak na rekordy naszego województwa w kategorii U20 tj. 800m-2:07,20 z 2009 roku oraz na 500m - 1:18,5 z 1957 roku. O rekordzie Polski nawet nie śniliśmy, zwłaszcza, że Martyna jest specjalistką w biegach przeszkodowych na 2000 i 3000 metrów a dodatkowo była 45 minut po wyczerpującym biegu na 800 metrów. Wcześniej nawet nie sprawdzałem jaki jest najlepszy wynik w historii polskiej lekkiej atletyki w kategorii U20 na tym dystansie i dopiero po biegu poinformowała nas o tym rywalka Martyny, Małgorzata Strzeżysz (4 miejsce i wyrównany rekord Polski U20 1:13,30sek.). Takie niespodzianki smakują najlepiej! Martyna Krawczyńska ustanowiła na tych zawodach 3 rekordy województwa podlaskiego: na 800m w kategorii U20 oraz na 500m w kategoriach U20 i U23. Tym samym do naszej znakomitej lekkoatletki należą już 31(!) aktualne, indywidualne rekordy województwa podlaskiego na 15-tu dystansach od 500 do 10 000 metrów. Na tym mitingu 4-tą lokatę na 3000 metrów z wynikiem 9:44,61 sek. zajęła Justyna Korytkowska dla której był to najlepszy wynik od 9-ciu lat.
Dzień wcześniej odbyły się w Białymstoku Mistrzostwa Województwa Podlaskiego U16 w którym poza konkursem startowali też zawodnicy z innych kategorii. Złote medale w konkursie zdobyły Lena Baczek - 600 metrów(1:51,87 sek.) i Zuzanna Kalinowska - 300 metrów (45,86 sek.). Natomiast w biegach pozakonkursowych dobre wyniki uzyskali również inni zawodnicy Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL, którzy zwyciężyli w swoich konkurencjach: Paweł Wyszyński 100m - (11.53) oraz 300m (35,09sek.), Wiktoria Grabowska 300m - (45,54sek.) i 600m - (1:40,68sek) oraz Konrad Zaleski na 600m (1:27,13 sek.). Jednak największą furorę zrobił Maciej Bylica, który w biegu na 300 metrów uzyskał znakomity czas 38.32sek. co jest najlepszym wynikiem w tym roku w Polsce w kategorii U14 a dodatkowo to 5-ty wynik w historii w polskiej lekkiej atletyce w tej kategorii wiekowej! Trenerami Maćka są Andrzej Łukianiuk i Justyna Korytkowska.
Podczas Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły na 1500 metrów Martyna Krawczyńska zajęła 7-mą lokatę z czasem 4:21,12sek. ustępując tylko 5-ciu zawodniczkom z zagranicy (uczestniczki ostatnich Mistrzostw Świata) oraz tegorocznej Mistrzyni Polski na 5000 metrów Paulinie Kaczyńskiej.